Beylikdüzü Temizlik Şirketi

Beylikdüzü Temizlik Şirketi

Beylikdüzü Temizlik Şirketi

Beylikdüzü Temizlik Şirketi Ramazan Ayı Tavsiyeleri

 

Beylikdüzü temizlik şirketi içeriğimize hoş geldiniz. Ramazan ayı boyunca ev temizliğini hızlandırmak ve yorulmamanızı engellemek için kolay ve düzenli temizlik yapılmalıdır. Basit ve pratik ev temizliğine ne dersiniz? Ramazan ayında ev temizliğinin sırları nelerdir?

 

İşte cevap… Önemli olan tatillerde de evin düzenli olması gerektiğidir. İnsanlar, yemek yemediğinde dahi mutfağın bu duruma hazır olması gerekir. Ramazan bayramı temizliği ay boyunca evinizi uzun süre temizlik yapmadan dahi temiz tutmanızı sağlar. Araştırdığımız ve keşfettiğimiz çözümler, evin en kirli kısımlarını temizleyebilir ve toz oluşumunu önleyebilir, bu da Ramazan öncesi evi temizlemenizi kolaylaştıracaktır. Bu çok pratik bir temizleyicidir ve evinizde kullanılması gerekir.

 

 Ramazanda Ev Temizliği

 

Koku çeken çöp poşetleri kullanırsanız hem evin kokusunda olumsuz gelişen değişikliğe yöntem bulmuş olabilir hem de sinek problemini engellemiş olabilirsiniz. Kokulu çöp poşetleri sizin için yararlı olacaktır.

 

Evde oluşabilecek herhangi bir dağınıklığın anında önüne geçmek gerekir. Özellikle akşamları yemekten sonra ortalığı toplamaya zaman ayırmalısınız. Bu düzenli bir hayat yaşamanın da bir anahtarıdır. Böylece gündüz dağınıklık gözünüzü yormayacaktır. Beylikdüzü temizlik şirketi bunu sizin için yapabilir.

 

 Nasıl Toplamalıyız?

 

Odanın düzenini sağlamak için öğeleri olması gerektiği gibi veya sıralı bir şekilde yerleştirmelisiniz. Aynı zamanda oda düzenli görünse de temiz bir görünümde değilse bu da göze batacaktır. Odaya doğru yerleştirilmesi gereken her bir parçayı sınıflandırırken temizliği buna göre yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, evi temizlemeden bir gün önce kabaca toplayabilirsiniz.

 

Evdeki yerleşim düzenini oluşturduktan sonra, evdeki odaları bölerek öncelik belirlenmelidir. Bu öncelik sırasını oluştururken önce mutfağı temizlemekte yarar vardır. Daha sonra oturma alanını temizler, banyoyu ve lavaboyu düzeltirseniz odaları pratik bir şekilde temizlemiş olursunuz.

 

Kanepe örtüsü, perde, çarşaf, dantel veya masa örtüsü gibi tekstil ürünlerini de temizlik başlangıcında yıkayabilirsiniz. Makinede yıkanabilir parçaları renklerine göre ayırarak çamaşır makinesine koymalısınız daha sonra eşyaları yerlerine yerleştirdiğinizde temizleyicinin kokusunu uzun süre alırsınız.

 

 Banyo Temizliği

 

Banyoyu temizlerken mümkün olduğunca güçten kaçınılmalıdır çünkü seramiklerin uzun süre sürtünmesini önlemek gerekir. Bu nedenle seramik temizliğinde limon yağı kullanırsanız işiniz çok kolay olacaktır. Seramikleri limon yağı ile temizlerseniz kısa sürede işiniz bitebilir ve ileride oluşabilecek küf problemlerinin önüne geçebilirsiniz. Duş başlığını temizlerken de sirke kullanabilirsiniz.

 

işe önce banyonun çöp kutusunu boşaltarak başlayın. Ardından zemindeki ve köşelerdeki tüm kiri, dökülen saçları ve tüyleri temizleyin. Tuvaleti temizleyin ve dezenfektan kullanın. Musluğu temizlerken yanında bulunan ekipmanları da temizlemeyi unutmayınız. Son olarak, fayansları, duvarları ve tavanları silerken tüm izleri ve kirleri temizlediğinizden emin olun. Önce nemi tutup sonra kurutarak daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Son olarak, banyo aynasını temizlemeyi ihmal etmeyin.

 

 Çekmece Temizliği

 

Her dolabın çekmecesinde bulunan eşyaları erinmeden çıkarmaya hazırsanız bunun dışında yapmanız gereken şey çok kolay. Bir fileyi elektrik süpürgesinin ucuna koyarak kullanırsanız, daha temiz ve pratik bir şekilde temizlemiş olursunuz. Çekmeceyi temizlerken eşyaları boşaltmak istemiyorsanız elektrikli süpürgenin ucuna ince bir çorap koyarak da temizleyebilirsiniz. Bu sayede tozlardan kurtulabilirsiniz.

 

 Çarşaf Temizliği

 

Beyaz çamaşırları yıkarken en büyük püf nokta klorlu çamaşır suyu kullanmamaktır. Çünkü sadece kumaşı yıpratmakla kalmayacak, aynı zamanda kumaşın rengini sarı yapacaktır. Eğer ağartma işlemi yapmak istiyorsanız, oksijen bazlı bir ağartıcı kullanabilirsiniz. Kullanım talimatında elde yıkanması gerektiği yazabilir. Buna dikkat ediniz. Yumuşak sabun kullanın. Sıkmayın, asmayın veya kurutmayın. Çarşaflarınızı kuru ve temiz bir yerde muhafaza etmelisiniz.

 

 Zeminlerin Temizliği

 

Zemin temizliğinin en büyük düşmanlarından biri sudur. Yerdeki küçük lekeleri iyice temizlemek istiyorsanız, suya biraz sirke ekleyin ve ardından zemini silin. Zeminin parladığını hemen göreceksiniz. Parkelere çok fazla su değdirmemekte fayda var.

 

Bunu Paylaş !

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Randevu Al