Cep Telefonu Temizliği

cep-telefonu-temizliği-min

Cep Telefonu Temizliği

Cep Telefonu Temizliği

Cep telefonu temizliği günümüzde uzun süre telefon kullanımı ile birlikte ihtiyaç duyulan işlemlerden biri haline gelmiştir. Sürekli kullanım halinde olduğumuz cep telefonlarımız da zamanla eskir ve kirlenir.

Cep telefonlarının mikrofon ve hoparlör girişi gibi parçaları dışarıdan hava aldığı için zamanla tozlanabilir. Telefon performansının uzun süre kullanıma bağlı olarak düşmesi oldukça normal karşılanmaktadır. Cep telefonlarınızı uygun temizlik seçenekleri temizletebilir, ömrünü uzatabilirsiniz.

Cep Telefonu Temizliği Neden Gereklidir?

Cep telefonu temizliği cihazların daha uzun ömürlü olması için gerçekleştirilen bir işlemdir. Kimi zaman cihazlarda herhangi bir arıza olmasa bile zamanla yavaşlama söz konusu olabilir. Hoparlör, mikrofon, şarj girişi gibi kısımlardan cihazın içerisinin tozlanması oldukça normaldir.

Cihazınızın tozlanması halinde cep telefonu temizliği yaptırarak doğrudan cihaz kullanım süresini uzatmanız mümkündür. Periyodik bir bakım ritüeli olarak cep telefonu temizliği gerekmese de uzun süre kullanımdan sonra tavsiye edilmektedir.

Cep telefonlarının kimi zaman içerisine su kaçması gibi sorunlar ile çalışmadığı bilinmektedir. Telefonunuzun olası bir suya düşme ya da benzeri duruma düşmesi halinde hızlı bir şekilde profesyonel hizmet almanız önerilir.

Cep Telefonu Temizliği Nasıl Yapılır?

Cep telefonu temizliği yapılırken uygun araç ve ekipmanlar ile işlem yapmak büyük önem taşır. Cihaz temizliği sırasında cihazın herhangi bir güç kaynağına bağlı olmaması gerekir. Bununla birlikte cihaz bataryasının da yerinden çıkarılması gerekir.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonların temizliği oldukça zorlaşmaktadır. Cihazınızın içini açmanız gerekmesi halinde doğrudan uzman yardımı almanız önerilir. Bunun dışında ev tipi yöntemler ile cep telefonlarınızı dezenfekte edebilir ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Evde Cep Telefonu Temizliği Yapma

Evde kendi imkanlarınız ile cep telefonunuzu temizleyebilirsiniz. Temizlik işlemi için doğrudan doğruya uygun ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Temizlik ekipmanlarının her biri cihazlarınız için zarar vermeyecek nitelikte olmalıdır.

Cihazlara zarar verebilecek sivri gereçler ile cihaz temizliği yapmamanız önerilir. Bununla birlikte cihaz temizliğinde kulak çöpü gibi tüy bırakan nesneler kesinlikle kullanmalısınız.

Cep telefonunuzu düzenli olarak temizlemek virüs ve bakterilerden korumanıza yardımcı olur. Cihaz temizliği yaparken nemli bir bez kullanabilirsiniz. Tüy bırakmayan bir bez olduğundan emin olun.

Telefon Hoparlörü Temizleme

Cihazınızı temizlerken hoparlör ve mikrofon çıkışlarını da temizlemek isterseniz ses temelli bir temizlik uygulaması yapabilirsiniz. Günümüzde birçok cep telefonu modelinin hoparlör temizleme seçeneği sunan bir ses ayarı bulunmaktadır. Cihazınızın hoparlör temizleme modunu ayarlardan açıktan sonra yaklaşık 30 saniye boyunca kulağınızı rahatsız eden bir ses duyabilirsiniz.

Cihaz tarafından açılan bu ses aslında cihazın hoparlör kısmında bulunan toz ve kirlerin dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Sesin tiz ve tozları harekete geçirecek bir formu bulunmaktadır. Cihazınızda bu özelliği göremediyseniz YouTube üzerinden hoparlör temizleme sesi olarak aratarak da sesi kullanabilirsiniz.

Cep telefonlarının evde düzenli olarak temizlenmesi cihazların daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Ancak kullanıcıların asıl amacı virüs ve mikroplardan cep telefonlarını arındırmaktır. Gün içerisinde sürekli elinizde olan telefonlarınızı yukarıda yer alan esaslara uygun bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Cep telefonu temizlemek için cihazın içini açmaktan kaçınmanız önerilir. Cihazların iç sistemlerini sadece uzmanların açması tavsiye edilmektedir. Wiki: Cep Telefonu Temizliği

 

 

/ Beylikdüzü Temizlik

Bunu Paylaş !

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Randevu Al