Mermer Cilası ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Mermer Cilası ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Cila zemin yüzeyini kaplayarak dış etkenlere karşı koruma sağlayarak yüzeydeki kayganlığın azalmasına yardımcı olur. Ayrıca dekoratif olarak cilalı parlak bir zeminin daha hoş bir etki yarattığı görülmektedir.

Ekibimiz mermer cilası olarak iki yöntem kullanılmaktadır. Bunlar polimer cila ve kristalize ciladır. Ayrıca mermer cilası yapılmadan önce kesinlikle yüzey en ince ayrıntısına kadar temizlenmeli ve mermerde inşaat kalıntısı ya da kir bırakılmamalıdır.

White Home Beylikdüzü Temizlik Şirketi olarak tüm cilalama yöntemi ile uygulama yapmaktadır.

Evde mermer cilası nasıl yapılır?

Mermer şık görüntüsü ve uzun yıllar dayanabilmesi ile evlerde sıklıkla tercih edilmekte olan malzemeler arasında yer almaktadır. Fakat evde kullanımı tercih edilen mermerin nasıl temizleneceği ve parlatılacağı bilinmelidir. Mermerlerde kullanılan bazı kimyasallar ve dezenfektanlar zamanla parlaklığını kaybetmesine neden olacaktır. Mermerlerinize eski parlaklığını kazandırmak için mermer cilası kullanabilirsiniz.

Mermerleri temizleyebilmek için, önce tozunu gidermeniz gerekmektedir. Mermerin tozunu alabilmek için kesinlikle mikro fiber bir bez tercih etmelisiniz. Toz ve kir mikro fiber bezlerde sıkışıp kalır ve temizlediğiniz alanda kesinlikle iz kalmaz bu durum mermer cilasından önce çok önemlidir.

Mermerde tam bir temizlik yapabilmek için bir yemek kaşığı yumuşak kastil sabunu eritiniz ve yumuşak bez ve sabunla mermeri temizleyin. Ardından mermerde kalan sabun kalıntılarını ılık bir su yardımı ile temizleyin.

Beylikdüzü Mermer Cilalama Hizmeti

Mermer cilası nasıl yapılır?

Doğal mermerlerinizi gelecekte alacağı lekelerden koruyabilmek için kristal cila ile mermerlerinizi korumaya alabilirsiniz. Mermer cilası için bir takım makine ve parkurlar kullanılmaktadır. Bu işlemler kesinlikle evde yapılamaz ve uzman bir ekipten yardım alınması gerekir.

Kristal mermer cilaları ile yüzeyleriniz hem daha parlak hem de dökülen nesnelere karşı daha korunaklıdır. Bunun yanında mermerlerinizin ciladan sonraki temizliği de daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Mermer temizliği

Cila işleminden sonra kesinlikle çamaşır suyu gibi ağır kimyasallar içermeyen bir deterjan ve bir kova suya ekleyin. Cila sonrasında mermerinizin reaksiyon göstermemesi için önce küçük bir alanda deneyin.

Yeri silin, çıkmayan leke izleri için fırça kullanabilirsiniz. Fakat kesinlikle bastırmadan ovalamalısınız.

Temiz su ile durulaya bilir ve yumuşak bir mikro fiber bez ile kurulayın.

Mermer parlatma

Mermer parlatma işlemi yaklaşık her biri 2 metre kare kadar küçük yüzey bölümlerine uygulanmaktadır. Parlatma cilası direk olarak parlatma işlemi yapılacak olan yüzeye uygulanır. Cilanın içerisine yeteri kadar su eklenir ve kremsi bir kıvam elde edilir.

İşlem esnasında zemin makinesi ve beyaz ped kullanılarak eş zamanlı olarak hareket edilir. Gerekirse su damlaları ekleyerek, kuruması sağlanır. Bu işlem cila maksimum parlaklığa ulaşana kadar devam edilir. Cilanın maksimum parlaklığa ulaşıp ulaşmadığı ise ara ölçümlerle saptanmaktadır. İstenilen parlaklığa ulaştığında ise yüzeyi suyla iyice durulamalı ve varsa kalıntılar vakumlanmalıdır. Bu işlemin kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından kontrollü bir şekilde yapılması gerekmektedir.

/ Beylikdüzü Temizlik

Bunu Paylaş !

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Randevu Al